Jak zwiększyć bezpieczeństwo na parkingu?

2023-09-20 Agat

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą, zależy Ci na tym, aby Twoi klienci i pracownicy czuli się bezpiecznie i komfortowo. Przyjeżdżają do pracy samochodami i motocyklami, a Ty chcesz, aby czuli się komfortowo pozostawiając swoje pojazdy na parkingu. Dlatego bezpieczeństwo parkingu jest kluczowe, a Twoja firma może podjąć kilka środków ostrożności, aby zapewnić jego ochronę. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, jak to zrobić.

Ochrona personalna

Jeśli na terenie Twojej firmy działają usługi ochroniarskie, możesz wykorzystać je jako ochronę personalną dla pracowników lub klientów. Ochroniarze mogą eskortować ich do ich samochodów, jeśli jest ciemno lub późno w nocy. Możesz poinformować personel, że ochroniarze są dostępni, aby towarzyszyć każdemu, kto czuje się nieswojo idąc samemu do swojego samochodu. Tego rodzaju ochrona może być świadczona w zależności od dostępności ochroniarzy.

Poprawa oświetlenia

Dobre oświetlenie jest niezbędne dla bezpieczeństwa parkingu. Musisz sprawdzić, czy parking potrzebuje lamp na słupach czy może reflektorów, aby oświetlić całe miejsce? Wszystkie ciemne zakątki powinny być dobrze oświetlone, aby kamery mogły łatwo rejestrować ruch. Możesz dodać światła z czujnikami ruchu, aby ludzie czuli się bezpiecznie, a Ty jednocześnie oszczędzał na rachunkach za energię.

System monitoringu

Instalacja systemu monitoringu działającego całą dobę może być przydatna dla firmy o niższym budżecie. Kamery bezpieczeństwa na parkingu mogą być monitorowane, gdy na miejscu jest personel, a zabezpieczenia zewnętrzne mogą zarządzać systemem poza godzinami pracy. Wideo-monitoring zapobiegnie drobnym przestępstwom i napaściom. Daje Ci także dowody, jeśli jakiekolwiek przestępstwo zostanie popełnione, i możesz zwrócić się o pomoc do policji, aby złapać podejrzanych.

Profesjonalny konsultant ds. bezpieczeństwa może ocenić sytuację i pomóc Ci z oświetleniem. Skonsultuj się z Agat Group, a my dokonamy oceny Twoich potrzeb związanych z bezpieczeństwem biznesu i zapewnimy mobilne usługi patrolowe. Działamy na terenie Wrocławia i oferujemy usługi ochroniarskie na tym obszarze. Niezależnie od budżetu, możemy dostosować protokoły bezpieczeństwa do Twoich potrzeb.